Ikon Gudsmodern

Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern
Ikon Gudsmodern

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

IKON, Gudsmodern, "Magnificat" Södra Ryssland, 1700-talets slut, tempera samt bladsilver (lysterteknik) på pannå, ca 34x29,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Sprickor, färgbortfall, slitage, omfattande retuscher

585545

2018-10-30