PHILIP ARCTANDER. Fåtölj "Muslingestolen/Clam chair" Möbelstil, Jönköping.1940/50-tal.

444122. PHILIP ARCTANDER. Fåtölj "Muslingestolen/Clam chair" Möbelstil, Jönköping.1940/50-tal.

Fast stoppad sits och rygg. Klädd i röd plysch. Djup ca 45,
sitthöjd 35, rygghöjd 73 cm.

Bruksslitage, märken, en lös knapp.

Nej

Gör en kostnadsfri värdering!

sitthöjd 35, rygghöjd 73 cm.

Nej

Antal besök: 3 606